Gaziantep Firma Rehberi Domain (Alan Adı) 
Pazartesi,10 Ağustos2020 11:47:19

Hangi Firmayı Aramıştınız ?

Web Sitenizin internetteki adı ve adresidir. Bu adres olmadan bir internet kullanıcısı web sitesine sadece "IP Adresiyle" ulaşabilir.

Domain (Alan Adı)

Web Sitenizin internetteki adı ve adresidir. Bu adres olmadan bir internet kullanıcısı web sitesine sadece "IP Adresiyle" ulaşabilir.

Örneğin; şu anda gezmekte olduğunuz sitenin alan adı antebimwebtasarim.com'dur. Alan adları IP adresi denilen, bilgisayarların (sunucuların/serverların) birbirini tanımasını sağlayan numara sisteminin daha basitleştirilmiş ve akılda kalması için kelimelerle ifade edilmiş halidir.

Örneğin; "antebimwebtasarim.com" alan adını adres barına(Adres Çubuğuna) yazıldığında tarayıcı bu alan adını önce IP adresine çevirir, daha sonra kullanıcıyı bu IP adresine sahip bilgisayara yönlendirir. Dolayısıyla web sitesinin ziyaret edilebilmesi için kullanıcıların IP adresini bilemeyecekleri göz önünde bulundurulmalı ve siteye daha kolay ve akılda kalıcı bir alan adı alınmalıdır. Alan adı almak için bir "İnternet Servis Sağlayıcısına (Natro.com - İsimtescil.net) vb." ulaşabilir veya Web hosting (barındırma) firmalarından müşteri için bir alan adı kaydetmesi istenebilir.

Aslında alan adı satın aldığınız değil kiraladığınız bir hizmettir, bu yüzdendir ki en fazla 10 yıl olmak üzere alan adınızın süresini yenilemelisiniz, normal olarak en az 1 yıl olarak kayıt edilen alan adları, 10 yıla kadar tescil edilebilir

Türkiye'nin ülke alan adı olan ".tr" uzantılı alan adları (".com.tr", ".net.tr" ve daha fazlası) ODTÜ tarafından yönetilmekte ve tahsis edilmektedir, en fazla beş yıl olarak tahsis edilebilir.

 Öncelikle bu bölümümüzü okumak için zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

[..]

Sosyal Medya

Bize Ulaşın

E-Mail: antebim@antebim.com

Telefon: 0342 233 00 51

GSM: 0506 992 99 45

Adres: İncilipınar Mahallesi Nail Bilen Caddesi No : 26 Kelleci İş Merkezi Kat : 2 / 10 Şehitkâmil / GAZİANTEP