Gaziantep Firma Rehberi Online Mağaza Açacaklara Tavsiyeler 
Çarşamba,29 Kasım2023 05:56:29

Hangi Firmayı Aramıştınız ?

Fiziki mağaza sahibi ya da yeni bir girişimde bulunmak isteyen kişiler internet üzerinden alışverişlerin çok hızlı yükselişiyle birlikte online mağaza açma fikrine yönelmeye başladılar.

Online Mağaza Açacaklara Tavsiyeler

Fiziki mağaza sahibi ya da yeni bir girişimde bulunmak isteyen kişiler internet üzerinden alışverişlerin çok hızlı yükselişiyle birlikte online mağaza açma fikrine yönelmeye başladılar. Online mağaza açmanın satışları arttırmanın yanında da büyük faydaları vardır. Girişimcinin maliyetlerini büyük ölçüde azaltır. Personel ücretlerinde ve zaman açısından büyük tasarruf sağlar. Fiziki bir mağazanın 7/24 açık kalması pek mümkün bir durum değildir. Mümkün olsa bile ciddi maliyetleri vardır. Sanal mağazalar 7/24 açık olduğu için 0 maliyetle büyük faydalar sağlar. Peki online mağaza açmak isteyenlere hangi tavsiyeleri verebiliriz, bunlara değinelim.

1. Sanal Mağazanızı yakın çevrenizden başlayarak tanıtın

E-ticaret sektöründe en önemli nokta kesinlikle tanıtımdır. Sizde en yakın çevrenizden başlayarak sanal mağazanızın tanıtımını yapmaya başlayın. Sosyal medya hesaplarınızda sanal mağazanız ve ürünleriniz hakkında dikkat çekici içerikler paylaşın ve arkadaşlarınızdan bu içerikleri paylaşmasını rica edin. Böylece zincir halkaları şeklinde bir kitleye kendinizi tanıtmış olursunuz.

2. Sosyal Medyayı İyi Kullanın

Sosyal medyadaki hedef kitlenizi iyi belirleyin. Onlara yönelik ilgi çekici içerikler ve görseller paylaşın. Daha geniş kitlelere ulaşmak için sosyal medya reklamlarını kullanabilirsiniz. Takipçilerinizle sürekli etkileşim halinde olun ve sevecen davranmaya çalışın. Sadece satış odaklı olarak stratejiler belirlemeyin. Çünkü bu şekilde hareket eden firma ya da kişiler sosyal medyada fazla dikkat çekmez, takipçilerinizin sempatisini kazanmaya çalışın. Ürünlerinizi fazla kurumsal bir dille tanıtmayın. İlgi çekecek sloganlar ve spotlar hazırlamaya çalışın.

3. Kampanyalar Düzenleyin, Kupon Kodları Dağıtın

Sitenizin açılışına özel veya yılbaşı, sevgililer günü gibi özel günlerde çeşitli kampanyalar düzenleyin. Kupon kodları hazırlayın ve bu kodları sosyal medya hesaplarınızda paylaşın. Tabi ki sosyal medyadan kastımız kişisel hesaplarınız değildir. Markanıza ait birer hesap oluşturmalısınız ve ilgili paylaşımları burada yapmalısınız. Kampanyalar sosyal medyada büyük ilgi topluyor. Böylece daha fazla tanıtımınızı yapmış olursunuz.

4. Videolar Yayınlayın

Video içerikler internet üzerinde daha çok tercih ediliyor. Özellikle e-ticaret sitelerinde ürünleri tanıtan videolar firmaya artı puan olarak yansıyor. Sadece ürün resimlerine bakarak alışveriş yapmak tüketiciler için bazen yanıltıcı olabiliyor. Video bulunan ürünler daha güvenilir geliyor ve tercihleri genellikle bu tür ürünlerden yana oluyor. Ayrıcı bu videoları sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak daha iyi bir tanıtım yapmış olursunuz.

 Öncelikle bu bölümümüzü okumak için zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

[..]

Sosyal Medya

Bize Ulaşın

E-Mail: antebim@antebim.com

Telefon: +90 537 560 84 43

GSM: +90 537 560 84 43

Adres: İncilipınar Mahallesi Nail Bilen Caddesi No : 26 Kelleci İş Merkezi Kat : 2 / 10 Şehitkâmil / GAZİANTEP