Gaziantep Firma Rehberi Sitenizin Ziyaretçi Sayısını Arttırmanın Yolları 
Çarşamba,29 Kasım2023 04:52:09

Hangi Firmayı Aramıştınız ?

Ne kadar iyi bir şirket olsanız da, gerçek hayatta çok fazla tanınan bir şirket olsanız da internet dünyasının rekabet ortamına ayak uydurmalısınız. İnternet dünyasında her firma eşittir.

Sitenizin Ziyaretçi Sayısını Arttırmanın Yolları

Ne kadar iyi bir şirket olsanız da, gerçek hayatta çok fazla tanınan bir şirket olsanız da internet dünyasının rekabet ortamına ayak uydurmalısınız. İnternet dünyasında her firma eşittir. Bu durum firmalar arası rekabeti daha da çok arttırmaktadır. Her firma kendi sitesine ziyaretçi çekebilmek için çalışmalar yapmaktadır. İşte sitenin ziyaretçi sayısını arttırmak için bazı yollar;

1. Işık Hızında Bir Web Sitesi

Kullanıcıların en sevmediği durum yavaş bir web sitesidir. Web sitenizin mümkün olduğunca hızlı şekilde açılması ve sayfalar arası gezintinin yine bu şekilde hızlı olması gerekir. Dikkat etmeniz gereken en önemli konu budur. Ayrıca Google da siteleri indexlerken yüklenme hızını oldukça önem veriyor.

2. İçeriklerinizi Sık Sık Güncelleyin

Sitenize özgün ve kaliteli içerikler ekleyerek güncel tutmalısınız. Böylece hep düzenli takipçileriniz her ziyaretinde yeni içerikle karşılaşacak, hem de farklı konulardaki içeriklerinize farklı kişiler ziyaret edecektir. Arama motorları da siteleri indekslerken güncellenme sıklığına önem verir. Arama motorları sitenizi ziyaret ettiğinde yeni içerik görmezse ziyaret sıklığını azaltacak ve sizi alt sıralara düşürecektir. Bu sebepten dolayı sitenizi aktif kullanmalı ve güncel tutmalısınız.

3. Görsel ve Videoların Gücünden Yararlanın

İçeriklerinizi hazırlarken mümkün olduğu kadar görsellerden yararlanmaya çalışın. Böylece içeriklerinizi inceleyen ziyaretçiler hem sıkılmamış olur hem daha hoş bir görünüm yakalamış olursunuz. Görsellerin doğru kullanıldığı içerikler her zaman daha dikkat çekicidir.

4. Sosyal Medya’yı Aktif Kullanın

İçeriklerinizi hazırlayıp sitenizde yayınladıktan sonra sosyal medya hesaplarından paylaşın. Sosyal medyada insanların dikkatini çekmeniz daha kolay olacaktır. Aynı zamanda sosyal medya paylaşımları yaparak daha fazla kişiye ulaşmış ve sitenizi tanıtmış olursunuz. Bu noktada önemli olan dikkat çekici içerikler hazırlamak ve doğru noktalarda paylaşmaktır.

5. Kullanıcı Dostu Tasarım, Anlaşılır Arayüz

Sitenizin tasarımı sade ve şık olmalıdır. Kullanıcının gözünü yormamalı ve aradığını rahatça bulmalıdır. Karışık kategori yapıları içinde kaybolmaktan hiçbir internet kullanıcısı hoşlanmaz. Sitenize bir defa giren kişi tekrar girmeyecektir. Bu sebeple düzgün bir katori yapısına sahip olmalısınız ve kullanıcıyı boğmamalısınız. Renk seçiminde ise mümkün olduğunca ikiden fazla ana renk kullanmamaya çalışın. Bu gözü yoran bir görüntü oluşturacaktır. Bu özellikte bir web sitesine sahip olmak istiyorsanız tıklayın.

6. En Önemli Nokta; SEO…

İçeriğinizin başlığı bu konuda çok önemlidir. Dikkat çekici bir şekilde yazılmalı ve içeriğinizi tanımlamalıdır. Aynı zamanda içeriğinizde anahtar kelimeleri bold yaparak arama motorlarının daha kolay indekslemesini sağlayabilirsiniz. Anahtar kelimenizi içeriğin akışını bozacak, anlatım bozukluğu yaratacak yerlerde kullanmamalısınız. Ayrıca tek bir anahtar kelimeye değil ona benzer kelimeleri de içeriğinizde kullanmalısınız. Örneğin; anahtar kelimeniz web sitesi hit arttırma olsun. İçeriğinizin belirli noktalarında buna benzer anahtar kelimeler kullanın.

site hit arttırma

organik hit arttırma

site hit arttırma yöntemleri

site tıklanma sayısı arttırma

site ziyaretçi sayısı arttırma

Bu kelimeler benim belirlediğim anahtar kelimemle benzer anlam taşıyor. Bu şekilde sizde kendinize uyarlayarak içeriğinize anahtar kelime üreterek farklı arama sonuçlarında ön sayfalara gelebilirsiniz.

 Öncelikle bu bölümümüzü okumak için zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

[..]

Sosyal Medya

Bize Ulaşın

E-Mail: antebim@antebim.com

Telefon: +90 537 560 84 43

GSM: +90 537 560 84 43

Adres: İncilipınar Mahallesi Nail Bilen Caddesi No : 26 Kelleci İş Merkezi Kat : 2 / 10 Şehitkâmil / GAZİANTEP